- GS3-110K-5%
GS3-110K-5%
IRC/TT Electronics
Metal Glaze™ Power Resistor - 110 kOhm ±5% - 3W - Axial Lead - 1000V Max - 13.1mm x 5.7 mm Dia
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: GS3110K5
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:GS3-110K-5%
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
60
Can Ship immediately
Buy all 60 in-stock or the regular minimum order quantity of 250