GP55-95.3R-1%
IRC/TT Electronics
Precision Metal Film Resistor - 95.3 Ohm ±1% - 1/4W - ±100ppm/°C - 250V Max - Axial Through Hole - 6.0 x 2.4mm Dia - RoHS
Description +
Search Keywords: GP55953R1
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    GP55-95.3R-1%