TO55TOL1-51K1
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 51.1 kOhm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Ban ...
Description +
Metal Glaze Resistor - 51.1 kOhm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands