TO55TOL1-340R
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 340 Ohm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands
Description +
Search Keywords: TO55TOL1340R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    TO55TOL1-340R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 36
Can Ship immediately Buy all 36 in-stock or the regular minimum order quantity of 250