TO55TOL1-174K
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 174 kOhm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Band ...
Description +
Metal Glaze Resistor - 174 kOhm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands
Search Keywords: TO55TOL1174K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    TO55TOL1-174K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 80
Can Ship immediately Buy all 80 in-stock or the regular minimum order quantity of 250