- TO55TOL1-16R
TO55TOL1-16R
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 16 Ohm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description