- SPHTOL5-27R
SPHTOL5-27R
IRC/TT Electronics
Molded Wirewound Resistor - 27 ohms ±5% - 2W - ±400ppm/°C - 14.3mm x 5.72mm Dia.
Description
Search Keywords: SPHTOL527R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:SPHTOL5-27R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
142
Can Ship immediately
Buy all 142 in-stock or the regular minimum order quantity of 250