RL20S-1/2W-160R-2%
IRC/TT Electronics
Mil Qualified Metal Glaze Resistor - 160 Ohm ±2% - 0.5 W - ±200ppm/°C - Mil-R-22684 - 9.9 x 3.6mm Dia.
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RL20S12W160R2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    RL20S-1/2W-160R-2%