RL07TOL2-300R
IRC/TT Electronics
Mil Qualified Metal Glaze Resistor - 300 Ohm ±2% - 0.25 W - ±200ppm/°C - Mil-R-22684 - 6.4 x 2.3mm Dia.
Description +
Search Keywords: RL07TOL2300R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IRC/TT Electronics
  • Part No:
    RL07TOL2-300R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 58
Can Ship immediately Buy all 58 in-stock or the regular minimum order quantity of 250