- PW3R47KLF
PW3R47KLF
IRC/TT Electronics
Res Wirewound 0.47 Ohm 10% 3W 300ppm/A°C to 5500ppm/A°C Ceramic AXL Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: PW3R47KLF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:PW3R47KLF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Style:Axial11387
Power Rating:3 W
Resistance Value:470 mOhm
Tolerance:1011388%
Temperature Coefficient:300 to 5500 ppm/°C