- PW10-6R8-5%
PW10-6R8-5%
IRC/TT Electronics
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 10W ±300ppm/°C Molded AXL
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: PW106R85
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:PW10-6R8-5%
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
7
Can Ship immediately
Buy all 7 in-stock or the regular minimum order quantity of 100