IBT1/4-27R-5%
IRC/TT Electronics
Carbon Composite Resistor - 27 Ohm ±5% - 1/4W - EIA RS-172 - 6.3mm x 2.4mm Dia. - Axial Through Hole
Description +
Search Keywords: IBT1427R5
  • Part No:
    IBT1/4-27R-5%
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4
Can Ship immediately Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 250