IBT1/2-13K-5%
IRC/TT Electronics
Carbon Composite Resistor - 13 kOhm ±5% - 1/2W - EIA RS-172 - 9.5mm x 3.6mm Dia. - Axial Through Hole
Description +
Search Keywords: IBT1213K5
  • Part No:
    IBT1/2-13K-5%
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
Tools/3D Models +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 199
Ships today, if you order in Buy all 199 in-stock or the regular minimum order quantity of 250