CHP1100R475FLF
IRC/TT Electronics
Cylindrical SMD Metal Glaze Resistor - 0.475 Ohm ±1% - 1W - ±100ppm/°C - Pb Free - 2512 - +150°C - AEC-Q200
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +