- BPC10203J
BPC10203J
IRC/TT Electronics
High Power Planar Resistor - 20 kOhm ±5% - 10W - 300VAC/500VDC Max - 100ppm/°C -55 to +155°C - Non-Inductive - 1.0" x 1.0" - 0 ...
Description
High Power Planar Resistor - 20 kOhm ±5% - 10W - 300VAC/500VDC Max - 100ppm/°C -55 to +155°C - Non-Inductive - 1.0" x 1.0" - 0.80" Lead Spacing