RY4S-UTAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 6VAC 9.4Ohm 5A 4PDT(43.2x21.5x42)mm Bracket Miniature Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: RY4SUTAC24V
  • Part No:
    RY4S-UTAC24V
    Yes
  • HTS:
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    153 Ohm