RY4S-ULCDC12V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 650Ohm 5A 4PDT(27.5x21x42)mm Socket Miniature Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: RY4SULCDC12V
  • Part No:
    RY4S-ULCDC12V
    Yes
  • HTS:
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Mounting:
    Socket
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    160 Ohm