RV8S-L-D24-D24
IDEC Corporation
Solid State Relay 24V DC-IN 3.5A
Description +
Search Keywords: RV8SLD24D24
  • Part No:
    RV8S-L-D24-D24
  • COO:
    TW
    1
  • Output Type:
    N/A
  • Maximum Output Voltage:
    N/A
  • Maximum Output Current:
    3.5 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    24 V
  • Mounting:
    DIN Rail
  • Circuit Arrangement:
  • Dimension:
    74.2 x 6.1 x 88 mm