RR1BA-UDC110V
IDEC Corporation
Power Relay 110VDC 10A SPDT(36x36x47.5)mm Socket
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RR1BAUDC110V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    RR1BA-UDC110V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    110 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Solder
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    8.46 KOhm