RH4B-UTDC110V
IDEC Corporation
Power Relay 110VDC 10A 4PDT(44x41.5x42)mm Bracket
Description +
Search Keywords: RH4BUTDC110V
  • Part No:
    RH4B-UTDC110V
    Yes
  • HTS:
  • DC Coil Voltage:
    110 V
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 40 °C
  • Coil Resistance:
    7.34 KOhm