RH4B-ULCAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
Description +
Search Keywords: RH4BULCAC24V
  • Part No:
    RH4B-ULCAC24V
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • Mounting:
    Socket
  • Operating Temperature:
    -25 to 40 °C
  • Coil Resistance:
    84.5 Ohm