RH4B-ULAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RH4BULAC24V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    RH4B-ULAC24V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    4PDT
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -25 to 40 °C
  • Coil Resistance:
    84.5 Ohm