RH1B-UTDC12V
IDEC Corporation
Power Relay 12VDC 10A SPDT(43.2x14.5x42)mm Bracket
Description +
Search Keywords: RH1BUTDC12V
  • Part No:
    RH1B-UTDC12V
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Operating Temperature:
    -25 to 50 °C
  • Coil Resistance:
    188 Ohm