NC1V-3100-10AA
IDEC Corporation
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 10A 250VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NC1V310010AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    NC1V-3100-10AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Number of Poles:
    3
  • Current Rating:
    10 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C