LW1F-2C30V-W
IDEC Corporation
Switch Selector N.O./N.C. 3PDT 90° Knob 0.1A 125VAC 30VDC PC Pins 500000Cycles Panel Mount/Through Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LW1F2C30VW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    LW1F-2C30V-W
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    2 Position
  • Pole Throw Configuration:
    3PDT
  • Actuator Style:
    Knob
  • Illumination Color:
    White
  • Illumination Type:
    LED
  • Typical Illumination Voltage:
    30,30 VAC|VDC
  • Maximum Current Rating:
    0.1@125VAC 30VDC A