- HW1K-2AF10
HW1K-2AF10
IDEC Corporation
Switch Key Lock N.O. SPST 29.4° Flat Key 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Description
Search Keywords: HW1K2AF10
Supplier:IDEC Corporation
Part No:HW1K-2AF10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536507000
COO:JP
1 -
Number of Positions:2
Angle of Throw:29.4 °
Key Removable Positions:Left/Right
Switch Configuration:N.O.
Pole Throw Configuration:SPST
Contact Rating @ Voltage:745.7 A
Terminal Type:Screw
Bezel Style:Round
Operating Temperature:-25 to 50 °C