HW1B-A2F10-W
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Maintained Contact Screw Panel Mount
Description +
Search Keywords: HW1BA2F10W
  • Part No:
    HW1B-A2F10-W
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Bushing Type:
    Threaded
  • Switch Configuration:
    N.O.
  • Contact Rating @ Voltage:
    745.7 A