- GT3F-1AD24
GT3F-1AD24
IDEC Corporation
Time Delay Relay 24VDC 24VAC 5A SPDT(36x40x72.2)mm Socket Timer Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GT3F1AD24
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IDEC Corporation
Part No:GT3F-1AD24
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490055
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Socket
Type:Timer Relay
Contact Arrangement:SPDT
DC Coil Voltage:24 V
AC Coil Voltage:24 V
Contact Form:1 Form C
Maximum Current Rating:5 A