ASD2L22N-110
IDEC Corporation
Switch Selector N.O./N.C. 4PST 90° Lever 10A 440VAC 220VDC Screw 500000Cycles Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ASD2L22N110
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    IDEC Corporation
  • Part No:
    ASD2L22N-110
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    2 Position
  • Pole Throw Configuration:
    4PST
  • Actuator Style:
    Lever
  • Illumination Color:
    N/R
  • Illumination Type:
    N/R
  • Typical Illumination Voltage:
  • Maximum Current Rating:
    10@110VAC A