- AL6H-M24-Y
AL6H-M24-Y
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O./N.C. DPDT Rectangular Button 1A 250VAC 250VDC Maintained Contact Quick Connect/Solder Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AL6HM24Y
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IDEC Corporation
Part No:AL6H-M24-Y
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509031
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Panel Mount
Pole Throw Configuration:DPDT
Bushing Type:Threaded
Switch Configuration:N.O./N.C.
Contact Rating @ Voltage:1A@120VAC 24 VDC