VK200W-75
Honeywell
Res Wirewound 75 Ohm 5% 200W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VK200W75
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    VK200W-75
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    200 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    75 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C