19C200PG3K
Honeywell
Pressure Sensor 0psi to 200psi Gage 4-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 19C200PG3K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Honeywell
  • Part No:
    19C200PG3K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Media:
    Air,Gas,Liquid
  • Output Voltage:
    0 to 100 mV
  • Mounting:
    Panel
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Dimension:
    19 dia x 9 mm
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 200 psi
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Typical Operating Supply Voltage:
    10 V