71BF30-05-2-06N
Grayhill
Switch Rotary DP6T 6 Flatted Shaft PC Pins 0.3A 115VAC 30VDC
Description +
Search Keywords: 71BF3005206N
  • Part No:
    71BF30-05-2-06N
  • Number of Positions:
    6
  • Pole Throw Configuration:
    DP6T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    22.23 x 58.93 x 18.08 mm
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Body Orientation:
    Right Angle
  • Terminal Type:
    PC Pins
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.3@115VAC A