71BDF30-02-2-AJN
Grayhill
Switch Rotary DP Flatted Shaft PC Pins 0.3A 115VAC 30VDC
Description +
Search Keywords: 71BDF30022AJN
  • Part No:
    71BDF30-02-2-AJN
  • Alias/AKA:
    71BDF30-02QAJN
  • Number of Positions:
    N/A
  • Pole Throw Configuration:
    4P6T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    22.23 x 42.32 x 18.08 mm
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Body Orientation:
    Right Angle
  • Terminal Type:
    PC Pins
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.3@115VAC A