71BD30-02-3-AJN
Grayhill
Switch Rotary 3P Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC
Description +
Search Keywords: 71BD30023AJN
  • Part No:
    71BD30-02-3-AJN
  • Number of Positions:
    N/A
  • Pole Throw Configuration:
    6P4T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    19.05 x 19.05 x 42.32 mm
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminal Type:
    Solder
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.3@115VAC A