71BD30-02-2-AJN
Grayhill
Switch Rotary DP Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 71BD30022AJN
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Grayhill
  • Part No:
    71BD30-02-2-AJN
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Positions:
    N/A
  • Pole Throw Configuration:
    4P6T
  • Actuator Length:
    9.53 mm
  • Dimension:
    19.05 x 19.05 x 42.32 mm
  • Actuator Style/Diameter:
    Flatted Shaft/6.36
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminal Type:
    Solder
  • Angle of Throw:
    30 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.3@115VAC A