- RY-24WFZ-K
RY-24WFZ-K
FCL Components America, Inc. (FCAI)
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(20.2x9.8x12.5)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RY24WFZK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:FCL Components America, Inc. (FCAI)
Part No:RY-24WFZ-K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-30 to 60 °C
Dimension:20.2 x 12.5 x 9.8 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:22.43 mA