- FTR-K3LJB012W
FTR-K3LJB012W
FCL Components America, Inc. (FCAI)
Power Relay 12VDC 25A SPST-NO(30.1x15.7x10.4)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FTRK3LJB012W
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:FCL Components America, Inc. (FCAI)
Part No:FTR-K3LJB012W
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:Quick Connect/Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C