- A70QS200-4
A70QS200-4
Ferraz Shawmut
Fuse Blade 200A 700V Bolt Tap 31 X 73mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: A70QS2004
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Ferraz Shawmut
Part No:A70QS200-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:Blade
Fuse Size:31 x 73 mm
Acting:N/A
Current Rating:200 A
Maximum AC Voltage Rating:700 V
Maximum DC Voltage Rating:700 V