- A50QS50-4
A50QS50-4
Ferraz Shawmut
Fuse HRC 50A 500V Bolt Tap 25.4 X 92.2mm CSA/UL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: A50QS504
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Ferraz Shawmut
Part No:A50QS50-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Type:HRC
Fuse Size:25.4 x 92.2 mm
Acting:N/A
Current Rating:50 A
Maximum AC Voltage Rating:500 V
Maximum DC Voltage Rating:500 V