27XT2500375
Essentra
Black Nylon Fir Tree Push-In Rivet - - Compatible Hole Diameter 6.4 mm (0.250 in) - Compatible Panel Thickness Range 1.6 - ...
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Black Nylon Fir Tree Push-In Rivet - - Compatible Hole Diameter 6.4 mm (0.250 in) - Compatible Panel Thickness Range 1.6 - 9.5 mm (0.062 - 0.375 in)
Search Keywords: 27XT2500375
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Essentra
  • Part No:
    27XT2500375
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1000
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 411
Can Ship immediately Buy all 411 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000