B72660M0140K072
Epcos
Varistor - 14VAC / 18VDC Voltage Rating - 14V Varistor Voltage - 250 A Surge Current - 900 mJ Surge Energy - 4032 (1080 Metric ...
Description +
Varistor - 14VAC / 18VDC Voltage Rating - 14V Varistor Voltage - 250 A Surge Current - 900 mJ Surge Energy - 4032 (1080 Metric) Package - PCB Mount.