B43501A9477M
Epcos
Aluminum Electrolytic Capacitor - 470 µF - ±20% Tolerance - 400 V - 140mOhm @ 100Hz ESR - Radial, Can, Snap-In Package - Throu ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Aluminum Electrolytic Capacitor - 470 µF - ±20% Tolerance - 400 V - 140mOhm @ 100Hz ESR - Radial, Can, Snap-In Package - Through Hole.