LFWLC550-1030
EOS Power
AC/DC Power Supply Single-OUT 30V 8.33(Conduction)A/5(Convection)A/18.33(Forced Air)A 550W 6-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LFWLC5501030
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    EOS Power
  • Part No:
    LFWLC550-1030
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    42
  • DC Input Voltage:
    390 V
  • AC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    127 x 76.2 x 38.1 mm