EQTA33E8EH-65.536M-TR
Ecliptek
Oscillator TCXO 65.536MHz A±1ppm (Tol) A±3ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 3.3V 6-Pin CSMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EQTA33E8EH65536MTR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ecliptek
  • Part No:
    EQTA33E8EH-65.536M-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Frequency Stability:
    ±33934ppm
  • Frequency Tolerance:
    ±13935ppm
  • Family:
    N/A
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Dimension:
    3.2 x 2.5 x 1.73930mm(Max)mm
  • Input Level:
    N/A
  • Center Frequency:
    65.536 MHz
  • Frequency Range:
  • Frequency Aging:
    ±1 ppm/Year