EC2625ETTS-16.000M-TR
Ecliptek
Oscillator XO 16MHz A±25ppm 30pF LVCMOS 60% 3.3V 4-Pin CSMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EC2625ETTS16000MTR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ecliptek
  • Part No:
    EC2625ETTS-16.000M-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Crystal Oscillator12732
  • Load Capacitance:
    30 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    60 %
  • Standard Frequency:
    16 MHz
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/Year