R2E280-AE52-05
ebm-papst
AC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 230V 280 X 127mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: R2E280AE5205
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ebm-papst
  • Part No:
    R2E280-AE52-05
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    AC Motorized Impeller
  • Dimension:
    280mm dia x 127 mm
  • Voltage Rating:
    230 V
  • Power Rating:
    225 W
  • Maximum Airflow:
    N/A
  • Noise Level:
    N/A
  • Special Features:
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Sheet Steel
  • Operating Temperature:
    0 to 40 °C