- TDC10-10A
TDC10-10A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 10A 100V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Glass
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TDC1010A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:TDC10-10A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8538906000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Type:Miniature
Fuse Size:6.35 x 31.75 mm
Acting:Fast
Current Rating:10 A
Maximum AC Voltage Rating:100 V