- SR-5-3.15A-BK
SR-5-3.15A-BK
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Micro Slow Blow Acting 3.15A 250V Radial 8.35 X 7.7mm Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SR5315ABK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:SR-5-3.15A-BK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Type:Micro
Fuse Size:8.35 x 7.7 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:3.15 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V