- SR-5-250MA-BK
SR-5-250MA-BK
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.25A 250V Radial 8.5 X 7.6mm Bulk CCC/SEMKO/VDE/cULus
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Description
Search Keywords: SR5250MABK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:SR-5-250MA-BK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Type:Subminiature6209
Fuse Size:8.5 X 7.66191mm
Acting:Slow Blow6186
Current Rating:0.25 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V